• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

TESTY

Temat dotyczący wody w akwarium.

Moderator: slawas2

Postprzez BartR » 20 cze 2017 10:38

ramiras napisał(a):BartR pytałeś o testowanie testów.....tak kiedyś wydawało mi się , że coś nie tak w zbiorniku, poprosiłem wodociągi o specyfikacje. Przysłali spory plik kartek wydruków A4, ledwo się to w kopercie mieściło :lol: .Porównywałem to z testami chyba APi, o ile dobrze pamiętam. Jakoś mi to wszystko się nie zgadzało. Zrzuciłem to na karb starych rur doprowadzających i zaniechałem dalszego drążenia tematu :-)

:-) dokladnie. Od tamtej pory przezucilem sie na RO i mineralizator Equilibrium tak ze wiem co wlewam. Sprawdzam tylko sporadycznie czy membrana dalej robi swoje zwyklym TDS'em przy czym na dokladnosci wyniku mi nie zalezy. PH zawsze wychodzi mi takie samo a reszty jak nie testowalem tak nie testuje.
Natomiast zglebilem troszke tajniki chemii i poza tym ze kazdy test ma swoja tolerancje a i okres przydatnosci tez ma znaczenie to sa one raczej dokladne i pewnie przydatne - komus ;).
BartR Offline

Poznaje temat
Poznaje temat

Imię: Bartek
Akwarium: 200L LT, 60L Tang.

Postprzez ramiras » 20 cze 2017 13:06

No i racja...robię to samo. Dopiero jak mi się cuś nie podoba w zachowaniu roślin albo ryb to odkurzam testy i próbuję dojśc gdzie jest błąd i co nawaliło w całym systemie.
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Imię: Mirek

Postprzez xlady » 20 sty 2018 04:31

Dokładnie, kłopot tylko , że czasem testy są juz po terminie ważności i możemy mieć błędny wynik.
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez BartR » 20 sty 2018 17:49

Apropos testow a raczej nietestowania wcale tylko nawozenia a la estimative index, co o tym sadzicie? Mam dokladnie na mysli to co proponuje George Farmer czyli nawozimy codziennie gotowcem (on tam poleca swoj produkt jakis) i po tygodniu bam podmiana minimum 60% dla wyzerowania parametrow itd. Testy odpadaja, ciurkanie RO takze i niby wszystko rosnie ladnie. Taka opcja dla leniwych wydawac by sie moglo lecz wyglada na to ze dziala - bylem nawet kilka razy w Aquarium Gardens gdzie George rezyduje zeby sie przekonac. Na YT ma kanal o scapingu ktory wyglada dosyc profesjonalnie oprocz nagminnego lokowania produktow firmy z ktora wspolpracuje ale coz moge zrozumiec ze z czegos zyc trzeba..
BartR Offline

Poznaje temat
Poznaje temat

Imię: Bartek
Akwarium: 200L LT, 60L Tang.

Postprzez xlady » 20 sty 2018 18:22

Nie wypowiem się na temat metody bo juz dawno odpusciłam temat roślinny ale moim zdaniem trzeba wszystko wybróbować by znalezc najlepszą metodę dla siebie.
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez ramiras » 21 sty 2018 12:58

hasky napisał(a):Testów nie musisz robić co tydzień. To po prostu strata czasu i pieniędzy. Wystarczy w zupełności jeden test a później ew kontrole comiesięczne.

Tak, to racja.
Ja używam testów TETRY ( taki zestaw akurat udało mi się wygrać w konkursie :-D ), są OK.
Ale tak naprawdę robię to rzadko , jak się nudzę, lub częściej przy startowaniu zbiornika.
Codzienna obserwacja zbiornika powie Ci więcej jak test.
Dopiero jak widzę jakieś zmiany w zbiorniku, to używam testów... najpierw paskowych.
Nie są super dokładne, to racja, ale są szybkie i już wiem, czy nie ma jakiejś grubszej wpadki.
A potem dopiero, jak mam więcej czasu, to upajam się "kropelkowaniem" :-D i prowadzeniem dzienniczka z notatkami i obserwacjami :-D .
Mirek
ramiras Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Imię: Mirek

Poprzednia strona

Powrót do Woda