Tło wewnętrzne.

Czyli pomysłowość akwarysty nie zna granic :)

Moderator: slawas2

Awatar użytkownika
Krzysiek79
Akwarysta poczatkujący
Akwarysta poczatkujący
Imię: Krzysztof
Akwarium: 200 l

Tło wewnętrzne.

Postautor: Krzysiek79 » 19 sty 2019 15:30

Jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem tła, jest jedno ale - obie części są identyczne i nie da się je połączyć.
Postanowiłem je przemalować tak by zniwelować różnice, a właściwie przemalować je całe, by kolorem pasowało do wystroju akwarium.
I tu moje pytanie, czy o takie tło mogę spokojnie oprzeć kamienie?Obrazek

ramiras
Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat
Imię: Mirek

Re: Tło wewnętrzne.

Postautor: ramiras » 22 sty 2019 02:52

Rozumiem,że chcesz te płyty położyć na tylnej szybiej i o nie oprzeć kamole. Jeżeli płyty będą przylegać do szyby, nię będą jakoś pod skosem, to myślę ,że nie powinno być problemu z oparciem kamieni. Kamole raczej swój ciężar przeniosą na podstawę a o ściankę tylko się będą wspierać, więc nie powinno być jakiś większych naprężeń. A co do malowania, to może by tak spróbować szczotką drucianą umocowaną w wiertatce/wkrętarce delikatnie zdrapać ten kolor do naturalnego kamienia. Nie boisz się , że farba może uwalniać do wody jakieś dziadajstwo :->
Mirek

Awatar użytkownika
Krzysiek79
Akwarysta poczatkujący
Akwarysta poczatkujący

Postautor: Krzysiek79 » 22 sty 2019 06:34

ramiras pisze:.A co do malowania, to może by tak spróbować szczotką drucianą umocowaną w wiertatce/wkrętarce delikatnie zdrapać ten kolor do naturalnego kamienia. Nie boisz się , że farba może uwalniać do wody jakieś dziadajstwo :->

Kwestia doboru odpowiedniej farby.
Z tego co wyczytałem, to ludzie tła malują czym popadnie. Zdecydowana większość poleca jednak akryle.
Nadal szukam i czytam o malowaniu. Tak by nie było problemu.

Pomysł z drapaniem nie byłby taki zły, ale zdaje się że pod farbą jest pianka montażowa.

Awatar użytkownika
BartR
Poznaje temat
Poznaje temat
Imię: Bartek
Akwarium: 200L LT, 60L Tang.

Postautor: BartR » 22 sty 2019 10:43

Krzysiek79 pisze:
ramiras pisze:.A co do malowania, to może by tak spróbować szczotką drucianą umocowaną w wiertatce/wkrętarce delikatnie zdrapać ten kolor do naturalnego kamienia. Nie boisz się , że farba może uwalniać do wody jakieś dziadajstwo :->

Kwestia doboru odpowiedniej farby.
Z tego co wyczytałem, to ludzie tła malują czym popadnie. Zdecydowana większość poleca jednak akryle.
Nadal szukam i czytam o malowaniu. Tak by nie było problemu.

Pomysł z drapaniem nie byłby taki zły, ale zdaje się że pod farbą jest pianka montażowa.

Jednak polecalbym uzycie zwyklego papieru sciernego. Nie trzeba sciagac calego koloru wystarczy zeby powierzchnia nie byl "sliska" za bardzo. Co do farby to dzis mamy takie cuda jak farby lateksowe ktore sie swietnie nadaja.
Ja osobiscie wyczytalem kiedys na necie rekomendacje farby w sprayu Krylon ktora znalazlem na amazonie i nie mialem zadnych problemow, do dzis mam nia pomalowane rurki w zbiorniku.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2019 10:44 przez BartR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Krzysiek79
Akwarysta poczatkujący
Akwarysta poczatkujący

Postautor: Krzysiek79 » 27 sty 2019 19:52

Zrezygnowałem jednak z malowania.
Po odpowiednim docięciu prawie nie widać różnicy.
Tło już w akwarium i pozostaje czekać aż zarośnie glonami.