• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

Wplawki.

Ślimaki, robaki, pijawki i inne intruzy.

Moderator: slawas2

Postprzez Dragonlady » 07 sty 2015 00:25

Hi, wykopalam ten "historyczny" watek o robalach, bo zobaczylam jednego u siebie w akwarium i zaczelam oczywiscie panikowac. Na niemieckich forach polecany jest sposob "na czosnek" - nieszkodliwy dla ryb i krewetek, a jak wiadomo za czosnkiem nie przepadaja roznego rodzaju pasozyty. Stosuje sie 1 zabek pomiazdzonego czosnku na 10 litrow wody.
Juwel Rekord 64l (bojownik + kiryski)
Dragonlady Offline

Akwarysta poczatkujący
Akwarysta poczatkujący

Imię: Beata
Akwarium: 64l

Postprzez baniek32 » 16 lut 2015 19:17

ja tez jestem po kuracji preparatem NO PLANARIA i nie jestem zachwycony, po zastosowaniu srodka w 25% wiekszej dawce niz zalecaja, to nie dosc ze wyplawki dalej sie wija to moje brzanki, otoski i kiryski poszly do piachu, juz nie mowiac o slimakach ale to akurat jedyna dobra strona tego wszystkiego bo tez ich chcialem sie pozbyc.
baniek32 Offline

Nowy
Nowy

Imię: Mariusz
Akwarium: 1x 30l, 1x 60l

Postprzez Krzysiek79 » 07 gru 2016 00:10

odkopany, ale zawsze na czasie.
Walcząc z wyplawkami preparatem " no planaria" przy okazji pozbylem się stulbi i przytulikow. Wyplawkow tez oczywiście już nie widzę.
Niestety przy okazji padły małe krewetki.
By wpuścić z powrotem zatoczki musiał upłynąć miesiąc i podmiany dwa razy w tygodniu. Wcześniej zatoczki padały po dwóch dniach.
Krzysiek79 Offline

Akwarysta poczatkujący
Akwarysta poczatkujący

Imię: Krzysztof
Akwarium: 200 l

Poprzednia strona

Powrót do Nieproszeni goście w akwarium