• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

Tetry w trwardej wodzie na poludniu Anglii

Neony, Bystrzyki, Zwinniki, Miedziki, Hokejówki

Moderator: slawas2

Postprzez piotrnowax » 27 sty 2015 09:39

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze zbijanie ph wody nie ma sensu na dluzsza mete bo zawsze bedziesz miec wachania, przy ro wachania sa jeszcze wieksze przez niski poziom kh, najlepsza metoda moze sie okazac co2 z czujnikem ph ale czy to ma sens ?
Rybole adoptuja sie troche do wody w ktorej zyja nie mowie ze im to sprzyja ale chodowcy ryb sa swiadomi tego ze przecietny kowalski kupi sobie neonki i wzuci je do wody jaka ma w kranie, totez rybole sa do tego przygotowane. Tak wiec jezeli akwarium jest dojzale z dobra filtracja to nie ma szans zeby ryby ci chorowaly.
jezeli chcesz tyrzymac F0 F1 to warunki powinny byc jak najbardziej zblizone, jesli masz setna genereacje ryb rozmnozonych w niewoli to nie powinienes sie tak tym martwic.
Aha i jeszcze jedno... Dalczego Amazon skoro masz wode ktora sprzyja najbardziej Malawi Tanganyka ?
piotrnowax Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Imię: piotrek
Akwarium: Juwel Trigon 350

Postprzez Dragonlady » 27 sty 2015 21:02

piotrnowax napisał(a):Aha i jeszcze jedno... Dalczego Amazon skoro masz wode ktora sprzyja najbardziej Malawi Tanganyka ?

No niestety przy pielegnicach nie da sie raczej trzymac roslin, a ja lubie wodne ogrody. Mam generalnie bzika na punkcie roznych roslin i wlasnie odkrylam, ze rosliny wodne sa nawet b. pasjonujace niz pokojowe.
Po drugie pielegniczki lubia sie nawzajem podjadac i od wielu osob slyszalam, ze nie sa latwe w utrzymaniu. Ale wiem, ze do mojej wody by super pasowaly.

Ja lubie male, nieagresywne rybole, zadnego mobbingu w akwarium nie dopuszczam. Dlatego wiec zawczasu zastanawiam sie nad opcjami, bo na pewno cos sie znajdzie. A tj. napisales, zbijanie pH na dluzsza mete moze byc klopotliwe.
Juwel Rekord 64l (bojownik + kiryski)
Dragonlady Offline

Akwarysta poczatkujący
Akwarysta poczatkujący

Imię: Beata
Akwarium: 64l

Postprzez piotrnowax » 28 sty 2015 12:07

Jak lubisz ogrody to stwoz sobie rafe :P
Malawi sa agresywne nie mowie ze nie u mnie woda sie gotowala czasami, przerybienie jest najlepszym sposobem zmniejszenia agresji
Uwazam rowniez ze sa najtwardszymi rybami.A w Londynie jest pelono chodowcow tych ryb co zbija cene skutecznie :P
piotrnowax Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Imię: piotrek
Akwarium: Juwel Trigon 350

Poprzednia strona

Powrót do Kąsaczowate (Characidae)