• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

Rozmnazanie Mikrorasbory galaxy

Rasbora, Danio, Welon...

Moderator: slawas2

Postprzez deliquent19 » 26 paź 2013 15:28

Wydaje mi sie ze rozmnazanie galaxy jest sprawa dosc prosta ale byc moze sie komus przyda:
1.Wiec jako krok pierwszy podwyzszam temperature w akwarium głównym do 28C.
2.Obficie karmie wszystkie ryby zywym pokarmem (popoludniu)

Obrazek

3.Tego samego dnia odlawiam pare do akwarium tarliskowego(wieczor):
Akwarium tarliskowe z rusztem ikrowym o pojemnosci okolo 10l 30x20x17cm temperatura wody okolo 22C. na dnie ustawiam jakies kamienie z mchem (moze byc java,x-mass bez znaczenia) no i po powierzchni plywa troche wglebki.

Obrazek

4.Jako preparat przeciw plesnienu ikry uzywam wywaru z szyszek olchy (na akwarium 48l 5szyszek gotuje w 100ml wody i poprostu wlewam to do akwarium)
5.Teraz czas na obserwacje najczesciej nastepnego dnia lub dwa dni pozniej na dnie mozna szukac ikry.
6.Po pojawieniu sie ikry odlawiamy rodzicow.

Obrazek

7.Narybek jest dosc maly, czekam 2-4dni na pozbycie sie woreczka zolciowego.
7.Karmienie narybku w moim przypadku to zawsze ugotowane rostarte zółtko jaja czasem pierwotniaki,nastepnie rostarte na pyl platki.

Mam nadzieje ze kiedys komus sie przyda pozdro:) gdyby ktos potrzebowal moge napisac rowniez moje doswiadczenie w kwesti ikry ramirezek bo je rowniez rozmnozylem z powodzeniem:)
Ostatnio edytowano 26 paź 2013 15:39 przez deliquent19, łącznie edytowano 3 razy
deliquent19 Offline

Poznaje temat
Poznaje temat

Imię: Konrad
Akwarium: 240

Postprzez xlady » 09 sie 2014 08:55

Pokaż odchówek jak masz :)
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Powrót do Karpiowate (Cyprinidae)