• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

TORF - gdzie kupić i jakiej firmy?

Żwirek, piasek, substrat, a może ziemia.

Moderator: slawas2

Postprzez wihajster » 04 sie 2016 23:40

Witam,

Chciałbym położyc trochę torfu pod piaszczyste podłoże (ewentualnie do filtra) do akwarium blackwater, aby zejść nieco z pH. Czy może mi ktoś poradzić, gdzie w Anglii kupić torf bez żadnych nawozów, który miałby pH 3.5-4.5, ewentualnie aby zejść poniżej 7.0. Szukałem już w B&Q, ale niestety nic nie znalazłem :-(

Z góry dzięki za informacje:-)
wihajster Offline

Imię: Piotr
Akwarium: za małe :-)

Postprzez xlady » 22 sie 2016 05:00

Z własnego doswiadczenie powiem, ze to walka z wiatralkami. Ja bym chciała miec ph w kanie chociazby 7 ale nie mam. Wrzucanie i dodawanie jest bez sensu bo podmiany i tak to wyplokuja.
Jak masz wode w kranie 8 to masz dwa wyjscia .. 1 najlatwiejsze, dobierz ryby do wody, lub mecz sie z dodawaniem garbnikow do wody typu olcha i liscie
dębu. Torf zapcha Ci filtr w baniaku zacznie wyplywac. Torf jest lekki, wyplynie .... Jak nawet dasz do filtra to caly syf wyleci nie wazne czy dasz go luzem czy do siatki.
Ostatnio edytowano 22 sie 2016 05:06 przez xlady, łącznie edytowano 2 razy
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez wihajster » 23 sie 2016 21:38

xlady, dzięki za odzew:-)
Jeśli chodzi o obsadę to już mam, w tym momencie po prostu przenoszę je do większego akwarium i zastanawiam się jak usprawnić sobie walkę z pH i zejść z GH. Póki co stosuję bimbrownię i szyszki olchy i generalnie narzekać nie mogę, tyle tylko, że trzeba tego pilnować. Jeśli chodzi o torf w Anglii w stosowaniu w akwarium, to z tego co zauważyłem, Anglicy w ogóle tego nie używają i generalnie uważają że może być niedobre dla ryb. Niemal wszyscy polecali mi peat pellets, czyli wkłady torfowe do filtra. Cenowo wychodzi to na pewno trochę więcej niż zwykły torf, ale może ma lepsze działąnie i jest wygodniejsze. Miałaś może doswiadczenia z czymś takim? A może pozostali coś o tym wiedzą? Poniżej podsyłam linki:
http://www.ebay.co.uk/itm/JBL-Tormec-Ac ... Swll1Wulub
http://www.ebay.co.uk/itm/EHEIM-TORE-TO ... SwHoFXtKH3
wihajster Offline

Postprzez xlady » 24 sie 2016 03:16

Cokolwiek uzyjesz z torfem zapcha filtr bo torf sie rozpada, ten prawdziwy, reszta to mieszkanka. Nie kombiunuj , za rok zaczniesz przeklinac ze zacząłes ta walke . Stracisz zapał, zaczniesz sie meczyc .
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez wihajster » 26 sie 2016 09:17

Hmm, chyba poki co zostane przy bimbrowni :-)
wihajster Offline

Powrót do Podłoże