• Reklama
Darmowy hosting iv.pl

Kwarantanna Ryb

Kwarantanna ryb, skorupiaków oraz roslin.

Moderator: slawas2

Postprzez glonomad » 03 sty 2013 14:45

Witam
Z racji ze brak takiego tematu powstał właśnie ten dział
Chciałbym się dowiedzieć jak u was przebiega kwarantanna ryb
Niech każdy kto ma na to ochotę podzieli się swoim doświadczeniem, na pewno przyda się innym
300L sie robi
70L rosliniak

pzdr Pawel
glonomad Offline

Darczyńca
Darczyńca

Imię: Pawel

Postprzez Zimna Zośka » 06 sty 2013 21:31

Nigdy w zasadzie nie stosuję kwarantanny, nie ma na to miejsca. Chęć posiadania kilku zbiorników, eleminuje kolejny na kwarantanne. Ale ostatnio sie przestraszyłem. Bo do póki hodowałem rybki tak zwane popularne, lub ogólno dostępne, tanie ze sklepu na miejscu, nie przejmowałem się chorobami. Co nie znaczy, że wierzyłem wich zdrowie. Tylko strata wydawała mi się nie duża. Na szczęście jeszcze nigdy mi sie nie przydażyło nić wielkiego, oprócz pleśniawki. Ale jak się zdobywa wymarzone obsady, a do tego ryby nie za tanie, to tu zaczęłem się martwić. Mam takie zapasowe akwarium 60l i myślę nad zaadaptowaniem jej właśnie na czas kwarantanny. Jeśli już będę robił kwarantanne to opisze co i jak zrobiłem ;)
http://1procent.waw.pl/index.html
><(((º>`·. .· `·. .· `·... ><((((º>
Pozdrawiam Tomasz
Zimna Zośka Offline

Doświadczony akwarysta
Doświadczony akwarysta

Imię: Tomasz
Akwarium: Piękne

Postprzez glonomad » 15 sty 2013 16:45

No wlanie Tomek wiesz mniej więcej co ja próbuje stworzyć i dlatego pytam o kwarantanne ;)
Tak jak napisałeś o ile ryby kupowane z zoologa to mały koszt i mala strata o tyle jeśli ktoś szuka upragnionego gatunku dość długi okres czasu (tym bardziej gdy są to ryby z odłowu) to już lepiej się zabezpieczyć kwarantanną bo w tym wypadku straty nie dotyczą tylko pieniędzy

Pozdrawiam i czekam na rozwiniecie tego wątku przez resztę forumowiczów
300L sie robi
70L rosliniak

pzdr Pawel
glonomad Offline

Darczyńca
Darczyńca

Imię: Pawel

Postprzez xlady » 17 sty 2013 00:02

Z rybami z odłowiu to już zupełnie inna bajka. Kwarantanna wówczas powinna trwać 6mc, woda niemal w 100% identyczna jak z warunków naturalnych i ogromne szczęście żeby ryby się zaaklimatyzowały.
Do tradycyjnej kwarantanny wystarczy sterylny zbiornik z grzałką i filtrem, 4tygodni obserwacji, a potem do ogólnego.
Rośliny i skorupiaki 2 tygodnie kwarantanny.
Tak przynajmniej jest w moim przypadku.
Forumowiczu! Na forum nie przeklinamy, nie obrażamy, nie używamy wyzwisk ! Posty obrażające innego użytkownika, będą kasowane. Twoja kultura wypowiedzi, świadczy o Tobie.
1080l Ameryka
400l Ameryka
40l kostra córki

Pozdrawiam Beata
xlady Offline

Administrator
Administrator

Imię: Beata
Akwarium: 1080l pawiookie

Postprzez prezes » 18 sty 2015 08:37

U mnie kwarantanna trwa ok dwa miesiace przez okres 5 tyg leczenie potem zeby leczenie mialo sens ryba siedzi dwa tyg w soli bo inaczej w miejsca poranione po przywrach czy nicieniach pojawi sie plesn I bakterje(czesto ludzie po leczeniu daja ryby do zbiornika glownego TO JEST BLAD!!!! )i zamiast wyleczyc to pograzamy rybcie bardziej I bardziej. Wydaje nam sie ze wyleczylismy ryby a tu lipa.
prezes Offline

Akwarysta pasjonat
Akwarysta pasjonat

Imię: Mariusz
Akwarium: paletki

Powrót do Kwarantanna